A Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség Immánuel Otthona és Általános Iskolája idei éve eseménydús volt. Sok funkciós intézmény a Kishegyesi úti iskola, ahol 76 tanuló kezdhette az évet, a Pacsirta utcai épületben pedig 56 felnőtt fiatallal foglalkoznak, az idén elindított támogatott lakhatásban, nyolcan részesülnek.
A 10-20-30-40-50-60 és 70 éve konfirmált egyháztagokat köszöntötték úrvacsorai istentisztelet keretében Karcsán. A helyi gyülekezet előtt a résztvevők megerősítették korábbi fogadalomtételüket is.
November 17-én, hálaadó alkalmon emlékeztek meg a Debrecen- Szabadságtelepi Református Egyházközségben a templomuk felújításáról, amelyre egy belső tűz miatt volt szükség. A két éve történt tűzkár több kisebb közösséget is adakozásra buzdított és még jobban összekovácsolta a gyülekezetet is, amely a felújítás ideje alatt a szomszédos római katolikus templomban tartotta meg alkalmait.
Az irgalomra lenne a legnagyobb igény - mondja Máté-Tóth András valláskutató, az MTA doktora. Irgalom nélkül nem is élhetnénk, hiszen csecsemőkorunkban számos ember irgalma tartott minket élteben. A kutató szerint a tolerancia nem elég, irgalomra lenne szükség a Közép-Kelet-Európai régió traumáinak mély feldolgozásához. Máté-Tóth Andrásnak a közelmúltban jelent meg Az irgalom kultúrája c. könyve - ennek apropóján beszélgettünk vele.
A Debreceni Református Hittudományi Egyetem 18 – zömében másodéves teológus-lelkész szakos hallgatója töltötte gyakorlati idejét a Nyíregyháza-Városi Református Egyházközségben. A 9 nap alatt számos gyülekezeti alkalmon, intézménylátogatáson, egyházi szertartáson vettek részt, majd beszélték meg a látottakat, hallottakat. Az egyházközség vezető lelkipásztora, a Nyírségi egyházmegye esperese, dr. Gaál Sándor összegzi a velük töltött idő tapasztalatait.