Párbeszédre hívó, gondolatébresztő kezdeményezésként indította el a „Református Holnap” című új beszélgetés-sorozatot Fekete Károly püspök és a Tiszántúli Református Egyházkerület.
A közelmúltban előbb Rohodon, majd Ramocsaházán tartottak hálaadó ünnepi istentiszteletet. Előbbi településen a 200 éves református templomban adtak hálát a jeles évfordulóra történő megemlékezés mellett a gyülekezeti ház és parókia megújulásáért, Ramocsaházán pedig a a parókia és a gyülekezeti ház megújulása mellett a Nyírségi Református Idősek Otthona korszerűsítéséért. Mindkét helyszínen Gaál Sándor a Nyírségi Református egyházmegye esperese hirdetett igét, akivel erről és röviden a reformációról is beszélgettünk.
Az elmúlt 10 hónapban saját forrásból már több mint 165.000 adag étel elkészültéhez járult hozzá az alapítvány. Céljuk, hogy további fél éven keresztül segítsék a konyhák működését, melyek nélkülözhetetlenek az egyedül maradt idősek, nagycsaládok és szociálisan rászoruló testvérek számára.
Arany János a Tiszántúli Református Egyházkerület zeneigazgatója, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem tanára és a Kollégiumi Kántus Karnagya nyugdíjba vonul. A zenepedagógus a fővárosban született, de több szállal kötődik Debrecenhez, hiszen a Református Kollégium Gimnáziumába járt, ahová Berkesi Sándor zenetanárral, karnaggyal való találkozása vonzotta.
Hagyományosan ökumenikus istentisztelettel ünneplik Debrecenben a protestáns felekezetek október 31-ét, a Reformáció Emléknapját. 1517-ben Luther Márton ezen a napon tűzte ki 95 tételét Wittembergben a vártemplom kapujára, ezzel indult el az egyház megújulása, innen számítjuk a reformáció születését.
A berekböszörményi református gyülekezet immár 460 éves. Templomuk kívül-belül, az orgonát is beleszámítva, 27 év alatt újulhatott meg, ugyanis az épület műemlékvédelem alatt áll. Az egyházközség mindezekért adott hálát október 20-án. A 2000 fős településen, 600-an vallják magukat reformátusnak, közülük 300-an egyházfenntartói járadékot is fizetnek.