A Beregszászi járásban tett munkalátogatása során Jurij Huzinec, a Kárpátaljai Megyei Katonai Közigazgatási Hivatal helyettes vezetője, valamint Petei Judit, a Kárpátaljai Megyei Tanács képviselője két oktatási intézményt látogatott meg. A salánki iskolának – a pedagógusok korábban megfogalmazott igényei alapján – iskolapadokat, székeket, interaktív táblákat, bútorokat, padlóburkolatot és más szükséges felszereléseket adtak át. Emellett ellátogattak a fancsikai Szent Katalin Óvodába is. A gyermeklétszám növekedése miatt az intézmény bővítésre, a tárgyi-technikai háttér korszerűsítésére, valamint modern oktatási és játékeszközökre szorul. Az intézmény vezetősége által jelzett igényekkel már foglalkoznak – áll Jurij Huzinec Facebook-bejegyzésében.